Wadliwe zasilacze od Fujifilm


Firma Fujifilm USA wydała oświadczenie, że niektóre zasilacze w jej aparatach fotograficznyuch mogą nie spełniać podstawowych zasad bezpieczeństwa i użytkownik może być narażony na porażenie prądem. Sprawa dotyczy kilku modeli m.in. XP90, XP95, XP120, X-A3 oraz X-A10.

Wtyczka w zasilaczu AC-5VF nie została wykonana z odpowiedniego materiału i może pękać odsłaniając kable elektryczne. Sprawą zajęła się amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumpcyjnych (CPSC) – zobacz (kliknij). Zasilacz był sprzedawany z niektórymi aparatami XP90 i XP95 (od czerwca 2016), XP120 i XP125 (od stycznia 2017), X-A3 (od października 2016) i X-A10 (od lutego 2017). Według CPSC do wymiany jest około 270 000 zasilaczy w USA i kolejnych 24 000 w Kanadzie.


To chyba pierwsza większa „wpadka” Fujifilm, nie jest to dolegliwość na miarę Nikona z cieknącym olejem w lustrzankach. Oczywiście cała akcja nie dotyczy wszystkich aparatów, dla własnego bezpieczeństwa warto jednak sprawdzić numer seryjny i skontaktować się przez e-mail na adres productsafety@fujifilm.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.