Candida Höfer uhonorowana nagrodą Sony World Photography Awards 2018


World Photography Organisation poinformowało, ze prestiżową nagrodę za wybitny wkład w fotografię (Outstanding Contribution to Photography) w konkursie Sony World Photography Awards 2018 otrzymała współczesna artystka Candida Höfer. Wcześniej wyróżnienie za wybitny wkład w fotografię otrzymali między innymi Mary Ellen Mark, Eve Arnold, Bruce Davidson, Elliott Erwitt, a ostatnio Martin Parr.

Laureatka odbierze nagrodę w Londynie podczas uroczystej gali 19 kwietnia 2018 r. Autorski wybór prac Höfer będzie można oglądać od 20 kwietnia do 6 maja w londyńskim Somerset House w ramach wystawy Sony World Photography Awards 2018.


Niemiecka artystka Candida Höfer (ur. w Eberswalde w 1944 r.) należy do światowej czołówki współczesnych fotografików. Znana jest z precyzyjnej metodologii i techniki, a jej cenione na całym świecie prace często przyjmują formę wielkoformatowych, kolorowych fotografii. Jej przejmujące obrazy przedstawiające wielkie, puste wnętrza znajdują się w najważniejszych światowych kolekcjach i wystawiane są w czołowych muzeach.


W uznaniu wkładu Höfer w fotografię, jednym z elementów wystawy Sony World Photography Awards 2018 w londyńskim Somerset House, będą dzieła z różnych okresów wieloletniej kariery artystki. Ich wyboru dokona sama autorka.Na ekspozycji znajdą się między innymi trzy spośród najsłynniejszych wielkoformatowych prac Höfer, wypożyczone z galerii Ben Brown Fine Arts w Londynie:„Musée du Louvre Paris XXI 2005”, „Hermitage St. Petersburg VIII 2014” oraz „Trinity College Library Dublin I 2004”.

Na wystawie oprócz prac Höfer znajdzie się ponad 600 zdjęć, wybranych przez jury spośród rekordowej liczby prac nadesłanych na najbardziej różnorodny światowy konkurs fotograficzny — Sony World Photography Awards 2018.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.