Co zabrali ze sobą niektórzy fotografowie sportowi


Do 25 lutego Pjongczang potrwają XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W czasie tego sportowego święta został dostrzeżony obiektyw Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS („szkło” ma się pojawić w sprzedaży dopiero w połowie roku) którym fotografował Bob Martin (zobacz zdjęcia). Warto przy okazji zaznaczyć, że niektóre osoby zabrały do Korei Południowej sporo sprzętu.

Kanadyjski fotograf Nick Didlick jest związany z marką Sony i SanDisk. Współpracuje m.in. z Getty Images oraz European Press Photo. Swoją karierę rozpoczął w latach siedemdziesiątych, w wieku 22 lat dołączył do United Press Canada. W kwietniu 1985 r. przeniósł się do nowo powstałej agencji Reuters News Service w Brukseli. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Pulitzera przez Reuters North America. Ponad dwadzieścia lat temu powrócił do Vancouver i „Vancouver Sun”. Igrzyska w Pjongczang to jego trzynasta duża impreza sportowa.


Nick zabrał do Korei Południowej cztery korpusy Sony A9 z pionowymi gripami. To jego główne narzędzie pracy, dwa aparaty będą używane permanentnie, pozostałe to rezerwa. Przy okazji warto zaznaczyć,, że dwie „dziewiątki” będą również pracowały zdalnie. Fotograf wie, że producent jego sprzętu ma w Centrum Olimpijskim punkt wsparcia PRO, ale ceni sobie niezależność i zawsze jest gotowy do pracy. Nick dodatkowo zabrał też Sony A7R III z pionowym uchwytem (fotografował nim m.in. w czasie ceremonii otwarcia) a także Sony RX1R II, oraz RX10 IV.

Fotograf jest też w pełni zabezpieczony w obiektywy. Na pierwszym miejscu stawia krótki zoom Sony 12-24 mm f/4 G, ma też Sony 16-35 mm f/2,8 G Master, Sony 24-70 mm f /2,8 G Master i Sony 70-200 mm f /2,8 G Master. Trzy ostatnie „szkła” to jego standardowe wyposażenie, ze stałek należy wymienić Sony 28 mm f /2, Sony 35 mm f /1,4, 50 mm f /1,4, 85 mm f /1,4. Didlick fotografował nimi łyżwiarstwo figurowe. Z dłuższych „szkieł” jest Sony 100-400 mm f /4.5-5.6 G Master, Nick jest z tej konstrukcji bardzo zadowolony, ten zoom jest w jego „arsenale” od czasów Kentucky Derby. Z drobnych akcesoriów należy wymienić telekonwertery (1,4x, orax 2x), a ze sprzętu innych firm adapter Sigma MC-11, PocketWizard Multimax II oraz nadajnik PocketWizard Plus III który oferuje 32 kanały pracy z możliwością podziału na 4 niezależne grupy w obrębie jednego kanału. System bezprzewodowy doskonale współpracuje z Sony A9 i daje możliwość uzyskania wspaniałych ujęć.

Zdjęcia Nicka z Zimowych Igrzysk można zobaczyć na Instagramie @asportspro i na jego stronie internetowej http://www.alphasports.pro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.