Nowości od Sony: HVL-F60RM i VMC-MM2


Firma Sony pokazała nową lampę błyskową HVL-F60RM, oraz przewód VMC-MM2 pozwalający na fotografowanie dwoma aparatami. Wszystko na to wskazuje, że główne premiery odbędą się w następnym tygodniu.

Nowy flesz zastąpi model HVL-F60M, w lampie zastosowano materiały przystosowane do pracy w wysokich temperaturach. Krótszy jest czas ładowania i wynosi on 1,7 sekundy, a w przypadku użycia nowego zewnętrznego zasilacza bateryjnego FA-EBA1 – zaledwie 0,6 sekundy. Głowica może być obracana o 90 stopni w lewo lub w prawo, a także nachylana o 8 stopni w dół i odchylana w górę o maksymalnie 150 stopni. Zaletą jest zmienny, dostosowany do ogniskowych od 20 do 200 mm, kąt rozsyłu światła. Oprócz automatycznego balansu bieli, dostępne są filtry łososiowy i zielony. Można je użyć, aby dostosować barwę światła z lampy do oświetlenia sceny i uzyskać naturalny balans bieli — lub by wprowadzić dodatkowe światła tworzące określony klimat. Użytkownik może też przypisywać funkcje do czterostronnego przycisku sterującego, przycisku środkowego oraz koła sterującego. Istnieje też możliwość zapisu w pamięci poziomu błysku TTL i późniejszego błyskawicznego przywrócenia jego wartości w trybie ręcznym.


Lampa zamontowana na kompatybilnym aparacie może pełnić rolę nadajnika wysyłającego sygnały sterujące do sparowanych lamp zdalnych, pracujących w trybie odbiornika. Obsługiwanych jest nawet 15 lamp przypisanych do maksymalnie 5 grup lub bezprzewodowego sterownika lampy błyskowej. System parowania skutecznie zapobiega zakłócaniu pracy przez inne urządzenia elektroniczne.


Z kolei przewód do wyzwalania migawki VMC-MM2 umożliwia równoczesną rejestrację dwóch wersji materiału. Po połączeniu z korpusem Sony A lub aparatem Cyber-shot — przez stopkę Multi Interface Shoe, model RX0 może pełnić funkcję aparatu pomocniczego do równoległego wykonywania zdjęć o wysokiej jakości.

Do nowej lampy sprzedawana jest oddzielnie osłona przeciwdeszczowa FA-RG1. Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.