Kodak T-MAX P3200 ponownie na rynku!


W październiku 2012 roku firma Kodak poinformowała, że jej znakomity zawodowy materiał T-MAX P3200 zostanie wycofany z ofery z uwagi na spadajace zainteresowanie. Teraz ponownie pojawi się w sprzedaży.

Kodak T-MAX P3200 przeznaczony był do naświetlania przy czułościach 3200 i 6400, obróbkę należało prowadzić przy zastosowaniu wywoływacza Kodak T-Max. Materiał mógł być forsowany do 25000, swoje własności niezwykle wysokiej czułości przy zachowaniu wysokiej ostrości , dużej zdolności rozdzielczej (125/40 l/mm) oraz drobnego ziarna (RMS 18) zawdzięczał technologii płaskich kryształów typu T (T-Grain). Pozwalał na otrzymywanie powiększeń średniej wielkości, jego tolerancja naświetlania wynosiła od -1 do +3 stopni przysłony. Przy ekspozycjach w zakresie 1-1/10.000 sek nie stosowało się poprawek; naświetlanie do 10 sek wymagało ich. Do momentu pojawienia się tego filmu szeroko stosowano wysokoczuły Kodak Recording Film 2475.

„Nie jest tajemnicą, że szukaliśmy możliwości rozszerzenia naszego portfolio” – powiedział Dennis Olbrich, prezes – Kodak Alaris Paper, Photo Chemicals and Film. „Fotografia analogowa powraca, a sprzedaż czarno-białych filmów wyraźnie wzrasta. Biorąc pod uwagę te bardzo zachęcające trendy rynkowe, wierzymy, że nasz materiał będzie się doskonale sprzedawał”…

Kodak Professional T-Max P3200 będzie dostępny w formacie 135-36 już w marcu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.