500px przejęte przez Visual China Group


Platforma do udostępniania zdjęć 500px została przejęta przez Visual China Group (VCG). To trzeci co do wielkości na świecie dostawca „treści wizualnych” który jest określany mianem „Getty Images of China”.

Niestety, nie podano ceny zakupu, przypuszcza się że nie są to duże kwoty. Przeciętny użytkownik ma otrzymać m.in. ulepszone usługi SaaS (Software as a Service) oraz technologię blockchain. Dodatkowo, VCG wykorzysta bazę klientów i kanały dystrybucji, aby dalej rozwijać rynek licencyjnej fotografii. W komunikacie prasowym czytamy m.in. „…Łącząc siły z VCG, dostarczymy więcej innowacyjnych funkcji, które pomogą Tobie wzmocnić wizerunek, połączyć się z milionami podobnie myślących osób i zainspirować Cię do doskonalenia Twojego warsztatu (…). Wprowadzamy lepsze statystyki, a także specjalne oznaczenia, które pomogą zwiększyć ogladalność zdjęć.

Należy zaznaczyć, że kontakty pomiędzy 500px a Visual China Group zaczęły się trzy lata temu, kiedy to VCG dokonał inwestycji na kwotę 13 milionów USD i uruchamił 500px.me.Chciano w ten sposób przejąć duże udziały na rynku chińskim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.