Już jest Sony A7 III. Cena 1998 USD


Pojawił się Sony A7 III, bezlusterkowiec otrzymał nowo opracowany, wykonany w technologii BSI pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R o rozdzielczości 24,2 mln. pikseli ze zmodyfikowanym systemem przetwarzania obrazu.


Zaletą aparatu jest nowy układ o dużej skali integracji, który praktycznie podwaja prędkość odczytu danych z przetwornika obrazu, oraz zmodernizowany procesor BIONZ X, około 1,8 raza wydajniejszy niż jego odpowiednik z modelu A7 II. Należy też wspomnieć o 15-stopniowym zakresie dynamiki przy małych ustawieniach czułości, możliwy jest zapis obrazu w 14-bitowym formacie RAW — również podczas zdjęć seryjnych. Ekwiwalent czułości ISO można wybrać z zakresu podstawowego 100-51200 lub rozszerzyć do ISO 50–204 800 (przy fotografowaniu). W trybie zdjęć seryjnych można wykonywać nawet 10 fotografii na sekundę — z pełną automatyką ostrości i ekspozycji. W jednej serii jest możliwość utrwalenia do 177 obrazów JPEG o standardowej jakości, 89 obrazów RAW z kompresją lub 40 obrazów RAW bez kompresji, zarówno przy korzystaniu z migawki mechanicznej, jak i trybu całkowicie bezgłośnego fotografowania. Dostępny jest również tryb zdjęć seryjnych z podglądem na żywo minimalnie opóźnionego obrazu w wizjerze lub na ekranie LCD. Wtedy to osiągi spadają do 8 kl./s.


Nowy bezlusterkowiec jest zabezpieczony przed pyłem i wilgocią, na jego pokładzie znajdziemy wizjer elektroniczny XGA OLED Tru-Finder o rozdzielczości około 2,3 mln punktów a także wbudowany w korpus 5-osiowy system stabilizacji obrazu który pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,0 stopnia. Do 11 przycisków programowalnych można przypisać łącznie 81 funkcji, aparat ma ponadto szereg udoskonaleń, które po raz pierwszy pojawiły się w korpusie A9, a później także A7R III. Należą do nich dwa gniazda na karty pamięci, z których jedno obsługuje karty SD typu UHS-II. Do wyboru jest szereg ustawień sposobu zapisu, takich jak zapis plików JPEG i RAW na różne nośniki, zapis filmów i fotografii na różne nośniki, nagrywanie naprzemienne itp. Wiele głównych funkcji aparatu — takich jak przyciski „Fn” (funkcji) i menu, wyświetlanie obrazów, narzędzie do oceniania obrazów oraz kilka innych funkcji ułatwiających porządkowanie zdjęć bezpośrednio po ich wykonaniu — działa także w trakcie zapisu na kartę pamięci zbuforowanych serii zdjęć. Jeśli scena jest oświetlana lampami jarzeniowymi lub innymi źródłami światła sztucznego, użytkownik może włączyć funkcję Anti-flicker. Aparat automatycznie wykrywa wówczas częstotliwość migotania światła i odpowiednio dostosowuje czas otwarcia migawki, ograniczając wpływ migotania na rejestrowany obraz.Nowy aparat ma 425 pól AF z detekcją kontrastu oraz w zapożyczony z modelu A9, umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej czujnik z 693 polami opartymi na detekcji fazy. W porównaniu do modelu modelu A7 II, ustawianie ostrości w słabym świetle działa teraz niemal 2 razy szybciej. Wprowadzono ponadto szereg rozwiązań ułatwiających ogniskowanie, należą do nich m.in: „joystick” do szybkiego zmieniania pól ostrości, możliwość ustawiania ostrości na dotknięte miejsce, działanie systemu AF w trybie „powiększenie”, przycisk „AF On”. Funkcja „AF priorytet oczu” pracuje także w trybie AF-C. Można jej używać nawet przy pracy z obiektywami Sony z mocowaniem typu A, zamontowanymi na sprzedawanym oddzielnie adapterze LA-EA3.


Sony A7 III pozwala nagrywać filmy w 4K (3840 x 2160 pikseli) przy wykorzystaniu pełnej szerokości przetwornika. Podczas filmowania aparat odczytuje wszystkie piksele bez łączenia ich w grupy, rejestrując 2,4x więcej danych, niż potrzeba do wygenerowania obrazu 4K. Możliwy jest wybór profilu obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma), przeznaczonego do użytku w systemie organizacji pracy „Instant HDR”. Dostępne są również krzywe gamma S-Log2 i S-Log3, zwiększające elastyczność podczas korygowania kolorystyki, oraz funkcja „zebra”, wspomaganie wyświetlania gamma i tworzenie plików proxy. Dostępna jest również możliwość nagrywania materiału filmowego w Full HD (120 kl./s), ze śledzeniem ostrości i przepływnością do 100 Mb/s.


Nowy korpus jest zasilany z akumulatora Sony NP-FZ100, który ma około 2,2 raza większą pojemność niż akumulator NP-FW50 używany w korpusie A7 II. Wydajność zwiększyła się więc do 710 zdjęć na jednym ładowaniu. Aparat współpracuje m.in. z uchwytem VG-C3EM, pozwala ponadto wygodnie przesyłać pliki na smartfon, tablet, komputer lub serwer FTP przez łącze Wi-Fi. Złącze SuperSpeed USB Type-C (USB 3.1 I generacji) daje z kolei dodatkowe możliwości zasilania i pozwala przyspieszyć przesyłanie obrazu przy zdalnym sterowaniu z podłączonego komputera.

Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.