Voigtlander Macro APO Lanthar 110 mm f/2.5 i inne obiektywy


W Jokohamie rozpoczęły się kolejne targi CP+, firma Cosina pokazała kilka „szkieł”. Wśród nowości znajdziemy takie modele jak Voigtlander Macro APO Lanthar 110 mm f/2.5 (mocowanie Sony E), Color-Skopar 21 mm f/3.5 Asph (mocowanie Sony E) oraz Nokton 50 mm f/1.2 Asph VM (mocowanie Leica M).

Pierwszy z nich przeznaczony jest do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony i składa się z 14 elementów ustawionych w 12 grupach. Pozwala na fotografowanie już z odległości 35 cm. Pole widzenia wynosi 22.6 stopni, można stosować filtry o średnicy 58 mm, przysłona składa się z 10 blaszek. Wymiary: 78.4 × 99.7 mm, cena nie jest jeszcze znana.


Z kolei na budowę optyczną nowego Voigtlandera Nokton 50 mm f/1.2 Aspherical VM składa się 9 elementów poukładanych w 8 grupach. Przysłona została złożona z 10 blaszek, minimalna odległość ostrzenia wynosi 20 cm. Można nakręcać filtry o średnicy 52 mm.


Dostawy obiektywów rozpoczną się na wiosnę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.