Leica Oskar Barnack Award. Do zdobycia cenne nagrody


Wystartował 38. konkurs Leica Oskar Barnack Award. Zwycięzca głównej kategorii otrzyma nagrodę w wysokości 25 000 euro, a także sprzęt fotograficzny Leica. Zdjęcia będą przyjmowane do 5 kwietnia poprzez specjalną stronę internetową (kliknij).

Najlepszy fotograf w kategorii do 25 lat (Leica Oskar Barnack Newcomer Award) ma szansę zdobyć aparat Leica M z obiektywem i nagrodę pieniężną w wysokości 10000 euro. Zostanie także wybranych dziesięciu finalistów, każdy z nich otrzyma nagrodę pieniężna w wysokości po 2500 euro.


Prace powinny być zgłaszane w formie autorskich zestawów składających się 10-12 zdjęć. Należy je zapisać w formacie JPEG (1200 pikseli, kolory w standardzie RGB, wielkość pliku nie może przekraczać 3 MB). Fotografie muszą być wykonane w 2017 lub 2018 roku, organizatorzy nie wyznaczyli żadnego tematu przewodniego konkursu, ważne jest to, aby prace nie był zbiorem przypadkowych zdjęć o różnej tematyce, a pokazywały „interakcję człowieka z otoczeniem w kreatywny i przełomowy sposób”. Zgłaszane projekty powinny stanowić jednolitą, przemyślaną całość o ile koncepcja autorska nie uzasadnia innego potraktowania.


Warto zaznaczyć, że zeszłoroczna edycja konkursu zgromadziła ponad 2700 zgłoszeń ze 104 krajów. Zwycięzca został norweski fotograf Terje Abusdal. Jego zdjęcia opowiadają o imigrantach z fińskich regionów Savonii i Tavastii, którzy w XVI i XVII wieku osiedlili się w lasach Szwecji i Norwegii. Dwa zdjęcia z serii „Slash & Burn” powyżej.

Zobacz wideo z poprzedniej edycji:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.