Canon skupi się na bezlusterkowcach a nie lustrzankach?


Nowy raport serwisu Nikkei (kliknij) przynosi zaskakującą informację. Czytamy w nim, że w najbliższym czasie Canon skupi się głównie na opracowywaniu i produkcji bezlusterkowców kosztem lustrzanek cyfrowych.

Nie da się ukryć, że bezlusterkowce zyskują na popularności, parę lat temu Canon niechętnie rozpoczął prace nad tymi aparatami z obawy przed kanibalizacją sprzedaży lustrzanek. Teraz z zazdrością patrzy na firmę Sony i jej najnowsze pełnoklatkowe konstrukcje. Według Masahiro Sakaty, prezesa Canon Marketing Japan, bezlusterkowce są obecnie pozycjonowany w ofercie jako „produkt strategiczny”. Nie mówi jednak nic o nowych konstrukcjach, a zwłaszcza o „pełnej klatce”.

Bez wątpienia pozycja Canona na rynku bezlusterkowców jest mocna. Przyszłość jest obiecująca, firma ma jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, ogromne doświadczenie, świetny zespół fachowców i grupę lojalnych klientów. Ale należy zaznaczyć, że jedynym jego poważnym konkurentem w bezlusterkowcach pozostaje Sony. Nikon nie liczy się, firma przespała nowy system i zmianę zachowań klientów. Ale to może się zmienić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.