Lytro oficjalnie kończy działalność


W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że Google wkrótce kupi firmę Lytro za 40 mln. dolarów. Dotychczas potentat z Mountain View nie potwierdził tego doniesienia, natomiast Lytro ogłosił, że zamyka działalność.

Firma Lytro została założona w 2006 roku, na początku tej dekady pojawiły się prototypy aparatów wykorzystujących pola świetlne. Cztery lata temu został pokazany Lytro Illum, ale jego cena była dość wysoka i wynosiła 1600 USD. Konstrukcja nie zyskała uznania, zarzucano jej różne mankamenty. Lytro nie zdobył rynku, później zwrócono się w kierunku kinematografii.

Oświadczenie o zakończeniu działalności utrzymane jest w tonie „słodko-gorzkim”, jednocześnie zarząd firmy wyraził troskę o los swoich pracowników. Niepotrzebnie, wydaje się, że duża ich część znajdzie zatrudnienie w Google. Nie będą pracowali nad rozwojem technologii pól świetlnych, a raczej nad rzeczywistością wirtualną.

Zobacz wideo:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.