Wyniki CIPA za luty. Nie jest dobrze


Japońskie stowarzyszenie Camera & Imaging Products Association opublikowało raport za luty. Sytuacja nie jest dobra, na całym świecie w porównaniu z tym samym miesiącem zeszłego roku dostawy aparatów cyfrowych spadły o 26,6%.

To zła wiadomość, natomiast pewnym pocieszeniem może być fakt, że spadek dotyczy głównie aparatów kompaktowych (zobacz wykres). Są one wypierane przez urządzenia mobilne. Dostawy ILC (bezlusterkowce i lustrzanki) były zaledwie o 5,4% niższe. Odnotowano bardzo słaby wzrost zainteresowania lustrzankami (0,1%, w tabelce zaznaczone na czerwono).
Podsumowując: słabe wyniki na koniec zeszłego roku prawdopodobnie doprowadziły do słabego początku w 2018. Jeśli marzec osiągnie lepsze wyniki niż luty, jak to zwykle bywa, może to oznaczać, że rynek ILC nieco się ustabilizuje. Jeżeli Canon i Nikon wypuszczą w tym roku pełnoklatkowe bezlusterkowce, można liczyć, że cały obecny rok może być lepszy niż ubiegły.


Zobacz stronę internetową CIPA (kliknij).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.