Czy będzie Santander Press Foto?


Kilka dni temu ogłoszono komunikat, że Bank Zachodni WBK zmienia nazwę na Santander Bank Polska S.A. To oczywiście rodzi pytanie czy, organizowany od trzynastu lat, konkurs fotografii prasowej BZ WBK Press Foto nadal będzie się odbywał.

Tegoroczna edycja konkursu powinna wystartować już dawno, w latach ubiegłych termin przyjmowania prac mijał z końcem lutego. Rok temu zdjęcia oceniał Piotr Janowski, Joanna Kinowska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Monika Szewczyk-Wittek. Można było zgłaszać zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże w sześciu kategoriach: wydarzenia, życie codzienne, kultura i sztuka, sport, natura i portrety. Pula nagród wynosiła ponad 120 tysięcy złotych (autor Zdjęcia Roku otrzymał czek w wysokości 15.000 złotych), sponsorem przedsięwzięcia była firma Fujifilm. Nadesłano łącznie blisko 8 tys. prac, czołowe miejsce zdobył Szymon Barylski który w marcu 2016 roku fotografował imigrantów w obozie dla uchodźców w Idomeni, na granicy grecko-macedońskiej. W każdej kategorii przyznano po trzy nagrody za najlepsze zdjęcia pojedyncze i zestawy.

Zobacz wideo z poprzednich edycji:


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.