David Yarrow nowym europejskim ambasadorem marki Nikon


Firma Nikon ogłosiła, że światowej sławy fotograf David Yarrow dołącza do grona ambasadorów marki Nikon.

Do programu europejskich ambasadorów marki Nikon należą wpływowi fotografowie którzy korzystają ze sprzętu Nikona. Teraz w gronie tych osób znalazł się David Yarrow. Urodził się w Glasgow, w Szkocji w 1966 r. Od młodości interesował się fotografią, a w wieku 20 lat pracował już jako fotograf dla gazety The Times w czasie finału Mistrzostw Świata w Mexico City. Wtedy właśnie David wykonał słynne zdjęcie Diego Maradony trzymającego Puchar Świata, dzięki któremu wkrótce poproszono go o udokumentowanie Olimpiady i wielu innych wydarzeń sportowych. Dopiero wiele lat później odkrył, że jego prawdziwym powołaniem jest dokumentowanie świata przyrody, a jego sugestywne i absorbujące fotografie życia na ziemi sprawiły, że jego dokonania śledzi coraz większa grupa kolekcjonerów dzieł sztuki.


W 2018 r. David bez wątpienia należy do najlepiej sprzedających się twórców fotografii artystycznej na świecie. Jego sugestywne i absorbujące fotografie życia na ziemi, sprawiły, że jego dokonania śledzi coraz większa grupa fotografów, kolekcjonerów i odbiorców sztuki. Wielkoformatowe odbitki jego monochromatycznych zdjęć można podziwiać w wielu galeriach i muzeach na całym świecie. Odzwierciedlają one wyjątkowy styl, dzięki któremu uplasował się w ścisłej czołówce najlepszych na świecie fotografów przyrody.


Yarrow korzysta z produktów marki Nikon od co najmniej 33 lat – od pierwszych kroków w zawodzie fotografa, kiedy to pracując dla The Timesa wykonał ujęcie Diego Maradony podczas finałów Mistrzostw Świata w 1986 r., do czasów współczesnych, będąc jednym z najlepiej sprzedających się twórców fotografii artystycznej.


David Yarrow tak mówi o sobie: „Moja kariera fotograficzna rozwijała się zdecydowanie nieszablonowo i chyba mogę powiedzieć, że nie dałem się zaszufladkować jako fotograf jednego tematu czy jednej specjalizacji. Fotografowanie niezmiennie jest dla mnie poszukiwaniem ukojenia i próbą oderwania się od rzeczywistości; szansą na poznanie odległych zakątków świata i uwiecznienie miejsc, gdzie pomimo skrajnych warunków można spotkać niezwykle rzadkie okazy.

Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.