Zbliża się Photokina 2018


Dwa dni temu odbyła się konferencja prasowa dotycząca najbliższej Photokiny. Targi odbędą się po raz ostatni jesienią (26-29.09.2018), od przyszłego roku wpisano je do wiosennego kalendarza.

Zmian będzie więcej, Photokina ma się odbywać każdego roku. Zapowiedziano również, że w związku z dynamicznym rozwojem „mobilnego obrazowania” w imprezie wezmą udział firmy z branży komórkowej i nowych technologii. Według informacji prasowej projekt Photokina 2018 jest podporządkowany „…optymalizacji rezultatów i doświadczeń dla wszystkich grup docelowych…”. Kolońskie targi mają się stać w przyszłości „…bardziej kompletne, bardziej wirtualne (?) i bardziej pomysłowe”… Obszary takie jak fotografia mobilna i cyfrowe przetwarzanie obrazu, sieci społecznościowe, zdjęcia generowane przez komputery, sztuczna inteligencja będą głównymi obszarami zainteresowania organizatorów.


Wystawcy zostaną umieszczeni zgodnie z ich podstawową działalnością, wydzielono kilka obszarów: „Capture Unlimited” (aparaty fotograficzne, obiektywy, filtry, akcesoria, wyposażenie studiów fotograficznych, elementy, obudowy i półprodukty, asortyment dodatkowy), „Lighting Unlimited” (techniki świetlne, źródła światła i oświetlenie), „Creating Unlimited” (technika video i filmowania, sprzet, obróbka cyfrowa obróbka obrazu i transfer obrazu), „Presenting Unlimited” (wydruki, drukarki i materiały eksploatacyjne, systemy obrazowania i publikowania, materiały i produkcja, prezentacja obrazu i spersonalizowane produkty fotograficzne, obróbka koncowa obrazu: urzadzenia i systemy, realizacja zamówień, materiały eksploatacyjne dla obróbki koncowej obrazu, urzadzenia, systemy techniczno-naukowego procesu obrazowania, systemy projekcji, prezentacja, domowy sprzet elektroniczny, usługi, badania i rozwój), oraz „Sharing Unlimited” (nośniki pamieci obrazu i zapisywania danych). W hali 2.1 zostanie wydzielony specjalna przestrzeń dla specjalistów, a w hali 5.1 znajdziemy „Laboratorium obrazowania” w którym będzie prezentowanych wiele futurystycznych pomysłów. Instytucje badawcze i liderzy technologii pokażą produkty i usługi, które mogą w przyszłości w sposób znaczący wpłynąć na rynek foto. Organizatorzy chwalą się, że może to być idealne miejsce dla różnych start-upów. W trakcie Photokiny przewidziano kilka innych ciekawych wydarzeń takich jak Olympus Perspective Playground (w hali 1) czy projekt „New Power to the Creators” z Pavelem Kaplunem zachęcający, za pomocą technologii, do twórczej kreatywności.


Warto zaznaczyć, że w ostatniej edycji, w targach wzięło udział 983 firm (w tym 10 z Polski) z 42 krajów. Imprezę odwiedziło 191.000 gości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.