Nabrdalik, Moskwa, Tomaszewski, Wolański. Startuje festiwal fotograficzny FotoCamp 2018


Już 14 czerwca 2018 r. wystartuje festiwal fotograficzny FotoCamp 2018 organizowany przez fotografów związanych z magazynem National Geographic Polska. Podczas trzydniowego wydarzenia będzie można porozmawiać z najlepszymi polskimi twórcami, laureatami prestiżowych nagród – w tym Grand Press Photo, którzy opowiedzą o wyzwaniach w pracy fotografa.

To pierwsza edycja imprezy, która w założeniu ma charakter luźnych warsztatów plenerowych i wspólnej wymiany doświadczeń. Przez trzy dni i trzy noce organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt warsztatów, spotkań i prezentacji. Poprowadzą je wybitni fotografowie w swoich dziedzinach. Bogata oferta warsztatów jest skierowana zarówno do amatorów, jak i zaawansowanych fotografów. Dodatkowo organizatorzy zaprosili do współpracy producentów czołowych marek technologicznych, którzy zaprezentują swój sprzęt i produkty w trakcie imprezy. Dzięki temu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami optycznymi – aparatami, obiektywami, drukarkami czy akcesoriami. Przewidziano także czas na przeglądy portfolio uczestników.

Gośćmi festiwalu będą m.in. Wojciech Grzędziński, Maciek Nabrdalik, Robert Wolański, Maciek Moskwa czy Tomasz Tomaszewski. Będzie można spotkać się z Marcinem Zaborowskim, fotografem dokumentalnym, który z National Geographic współpracuje od 2009 roku. Opowie on o doborze sprzętu do realizacji własnych projektów fotograficznych, a odbył ich już kilka, m.in. do Tybetu i Indii, gdzie fotografował Dalajlamę XIV. Aktualnie pracuje nad długoterminowym projektem dokumentalnym o prześladowanej mniejszości muzułmańskiej z południowej Azji (znanej jako Rohingja). Oprócz powyższych osób będzie też obecny Adam Nurkiewicz, Marek Arcimowicz, Paweł Młodkowski, Iwona El Tanbouli, Krystian Bielatowicz, Joanna Kinowska, Mikołaj Nowacki, Adam Brzoza, Tomasz Sikora.


Nietypowa konwencja festiwalu czyni FotoCamp 2018 wyjątkowym wydarzeniem – będzie można nie tylko posłuchać najlepszych i uczyć się od nich, ale przede wszystkim zaproszeni fotografowie będą dostępni dla uczestników przez cały czas imprezy. Luźna konwencja festiwalu zakłada także wieczorne rozmowy przy ognisku i koncerty zespołów WOLNA GRUPA BUKOWINA, FOLIBA i JAZZGOT. FotoCamp 2018 odbędzie się ośrodku, składającym się z kempingu, pola namiotowego, restauracji infrastruktury sanitarnej – położony u stóp Karkonoszy, pod Karpaczem.

Bilety (wersja standard) dostępne są w serwisie biletin.pl. W ramach pakietu zapewniane jest wyżywienie (śniadania i obiadokolacje) oraz nocleg na Camp66. Można też wybrać nieco tańsze wejściówki z opcją bez noclegu. Dostępne są również wejściówki jednodniowe. Dzieci do lat 8 uczestniczą bezpłatnie, młodzież do 18. roku życia ma 50% zniżki.

Więcej na: https://fotocamp.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.