Jest już Sony FE 400 mm f/2,8 GM OSS! Cena 11.998 USD


W ofercie firmy Sony pojawił się zawodowy obiektyw FE 400 mm F2,8 GM OSS. Będzie on produkowany na zamówienie, dostawy do Europy rozpoczną się po wakacjach.

Nowy obiektyw jest przedstawicielem serii „szkieł” G Master. Został uszczelniony przed wpływem wilgoci i pyłem, producent chwali się dużym otworem przysłony, zapewnia, że zaletą nowego produktu jest „…wyjątkowa szybkość i dokładność ustawiania ostrości…”. Jest to efektem m.in. wyposażenia nowego „szkła” w dwa nowo opracowane, szybkie silniki liniowe XD (extreme dynamic). Zapewniają znacznie większą efektywność śledzenia ruchomych obiektów. Do tego dochodzą nowe algorytmy ruchu które zmniejszają czas reakcji.


Sony FE 400 mm f/2,8 GM OSS waży tylko 2897 gram, tak znaczne zredukowanie masy jest efektem konstrukcji optycznej na którą składają się m.in. trzy elementy fluorytowe, które kompensują aberrację chromatyczną i eliminują rozlewanie się barw. Zmniejszono także liczbę soczewek z przodu tubusu oraz wykorzystano elementy ze stopu magnezu. Obiektyw był ponadto wielokrotnie testowany w terenie i oceniany przez zawodowych fotografów, w rezultacie powstała konstrukcja, której masa nie koncentruje się na przedzie, a moment bezwładności przy obrocie jest nawet o 50% mniejszy niż w modelu Sony 500 mm f/4.0 G SSM. Dla fotografa oznacza to możliwość szybszego i dokładniejszego panoramowania zarówno przy zdjęciach z ręki, jak i monopodu.


Do zalet nowego „szkła” należy zaliczyć m.in. powłokę Sony Nano AR, 11-listkową przysłonę kołową zapewniającą miłe dla oka rozmycie tła. Na tubusie obiektywu umieszczono szereg elementów sterujących, takich jak przełącznik trybu DMF do natychmiastowego włączania ręcznej regulacji ostrości i cztery przyciski blokady ostrości, pozwalające między innymi szybko użyć funkcji „Eye AF”. Nie zabrakło też pierścienia regulacji ostrości, który dzięki systemowi Linear Response MF umożliwia szybkie i dokładne ręczne ustawianie ostrości. W wykonywaniu wyraźnych zdjęć akcji sportowych pomaga wbudowany optyczny stabilizator obrazu. Może on pracować nie tylko w dwóch trybach znanych z wcześniejszych produktów, lecz także w nowo dodanym trybie 3 z zaawansowanym algorytmem ułatwiającym komponowanie ujęć przy śledzeniu ruchomych obiektów. Nowy model jest pierwszym obiektywem Sony wyposażonym w pierścień funkcji. Pozwala on dostosować działanie poprzez wybór jednego z ustawień: „Pamięć” lub „Funkcja”.

Sony FE 400 mm f/2,8 GM OSS współpracuje z telekonwerterami Sony z mocowaniem typu E. Umożliwia też użycie wsuwanych filtrów o średnicy 40,5 mm, takich jak filtr ND czy oferowany oddzielnie kołowy filtr polaryzacyjny VF-DCPL1. Zainstalowany w obiektywie filtr VF-DCPL1 można obrócić do żądanego położenia.

Zobacz wideo:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.