Wystartował konkurs „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”


Można już zgłaszać zdjęcia na 14. Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”. Zdjęcia będą przyjmowane do końca września.

Tematem konkursu jest Podlasie, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Każdy uczestnik może więc zgłosić maksymalnie 3 powiększenia (odbitki) w formacie A3 (30 x42 cm) wraz z ich wersją elektroniczną (w formacie JPG lub TIF). Prace należy dostarczyć na adres: Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul.. 3 Maja 42 , 17-200 Hajnówka.  Trzeba też dołączyć wypełnioną kartę uczestnictwa (jest dostępna na stronie muzeumbialoruskie.hajnowka.pl). Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursową odbędzie się w październiku. Nagrodzone prace będzie można oglądać w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, później wystawa „wędruje” po Podlasiu, m.in. prezentowana jest w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narewce, Kleszczelach oraz Białowieży.

Dodatkowe informacje udzielane są pod nr. telefonu 85682 28 89, lub email: konatkt@muzeumbialoruskie.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.