500px zamyka rynek zdjęć w ramach Creative Commons


Platforma 500px została nabyta przez Visual China Group w lutym tego roku, w maju ogłoszono, że zawarto partnerstwo z Getty Images. Od 1 lipca zaczęły obowiązywać nowe zasady, obecnie fotografowie nie mogą już umieszczać swoich zdjęć w ramach Creative Commons.

Od początku tego miesiąca fotografie podlegają licencjonowaniu przez Getty Images (w Chinach przez Visual China Group). Właściciel portalu w oświadczeniu podkreśla, że „…zmiany te pozwalają 500px zaspokajać potrzeby szerszej grupy klientów i stanowią szansę na zwiększenie przychodów firmy…”. Niestety, znikną możliwość wykorzystania zdjęć w ramach licencji Creative Commons czyli bez ograniczeń praw autorskich. VCC twierdzi również, że nie przewidziano planu migracji dla autorów z istniejącymi obrazami CC. 500px usunęła możliwość wyszukiwania i pobierania takich fotografii. W ramach „nowych porządków” została również zamknięta platforma fotograficzną 500px Marketplace.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.