Koniec Nikon KeyMission?


Wydaje się, że seria kamer sportowych KeyMission firmy Nikon nie będzie rozwijana. Na wielu stronach internetowych znajdziemy informacje z której wynika, że większość modeli (np. KeyMission 170 lub 360) została oznaczona symbolem ” discontinued”.

Seria KeyMission to typowi „twardziele”, kamery są przystosowane do pracy w wielu ekstremalnych sytuacjach. Otrzymały, odporną na wstrząsy i upadek (z wysokości do 2 metrów), obudowę, a liczba przycisków została ograniczana do minimum. Urządznia są wodoodporne do głębokości 30 metrów. Z założenia miały konkurować z GoPro, czy Xiaomi Yi Action.


To chyba nie wystarczyło, cena sprzętu była najważniejsza. Nikon Japan informuje że takie modele jak KeyMission 360 oraz KeyMission 80 i 170 są „niedostępne”. Z kolei witryna internetowa w Wielkiej Brytanii publikuje info, że nadal sprzedaje model KeyMission 360, ale znajdziemy tam „170” oznaczoną jako „niedostępną” oraz 80 jako „wycofaną”.

Czy Nikon skupi się wyłącznie na lustrzankach? Premiera pełnoklatkowego bezlusterkowca cały czas się oddala…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.