Prace nad nowym systemem bezlusterkowym Nikona już oficjalnie!


Firma Nikon oficjalnie już poinformowała, że prowadzi prace nad pełnoklatkowym bezlusterkowcem „nowej generacji” i obiektywami Nikkor z nowym mocowaniem. Szczegółowe informacje, w tym data premiery i sugerowana cena detaliczna, zostaną podane w późniejszym terminie.


Komunikat prasowy jest bardzo lakoniczny, czytamy w nim, że „…nowy aparat bezlusterkowy i obiektywy NIKKOR będą efektem (…) dążenia do zapewnienia fotografom możliwości rejestrowania zdjęć lepszych niż kiedykolwiek wcześniej”, a producent „…dzięki wprowadzeniu do swojej oferty nowego aparatu bezlusterkowego oraz kontynuowaniu prac nad lustrzankami cyfrowymi (…) nadal będzie pełnić wiodącą rolę w rozwoju kultury fotografii, oferując klientom wybór możliwości korzystania z unikatowych zalet każdego z systemów”….


Warto zwrócić uwagę, że siedem lat temu pojawił się system bezlusterkowy Nikon 1, producent zachwalał go następująco: „To najważniejsza premiera firmy Nikon od czasu, gdy 14 lat temu wprowadziliśmy na rynek aparaty cyfrowe” (Takami Tsuchida, prezes Nikon Europe). „Wprowadzając system Nikon 1, przedstawiamy dwa przełomowe aparaty z wymiennymi obiektywami, wyposażone w rewolucyjną technologię (w skład systemu początkowo weszły dwa nowe modele aparatów: Nikon 1 J1 oraz Nikon 1 V1)”. Nikon 1 nigdy nie zdobył rynku, producent bez rozgłosu wycofał się z niego.


Firma deklaruje, że w jej ofercie pojawi się adapter do nowego mocowania obiektywów. Będzie on obsługiwać „szkła” z bagnetem F co pozwoli na „…wybór opcji dostępnych dla fotografów”…. Pod adresem (kliknij) dostępne są specjalne materiały związane z tym produktem. Strona będzie uaktualniana, premiera bezlusterkowca odbędzie się prawdopodobnie 23 sierpnia 2018 roku. Nowy sprzęt będzie można zobaczyć na tegorocznej Photokinie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.