Epson FastFoto FF-680W: najszybszy na świecie skaner fotograficzny


Firma Epson wprowadza do swojej oferty nowy skaner do materiałów nietransparentnych: FastFoto FF-680W. Jego cena nie powinna przekroczyć 600 dolarów.

Epson FF-680W jest następcą modelu FastFoto FF-640, który swoją premierę miał prawie dwa lata temu. Urządzenie otrzymało bardzo dobre recenzje i cieszyło się popularnością. Skaner działa podobnie jak szybkie skanery do dokumentów, z tym, że praca jest zoptymalizowana pod kątem fotografii. Należy zwrócić uwagę, że w trakcie pracy jednocześnie skanowana jest druga strona odbitki, na której często znajdują się odręczne notatki.

Teraz producent deklaruje, że następca jest lepszy. Podkreśla, że do podajnika można za jednym razem włożyć 36 odbitek, zeskanowanie pojedyńczego zdjęcia zajmie 1 sekundę (dla wydruków 10×15 cm, 300dpi w orientacji poziomej). Oznacza to, że czas skanowania 1000 prac nie licząc czasu między partiami) wynosi zaledwie 16,66 minut. Niecałe dwie sekundy zajmuje przeskanowanie obrazu w rozdzielczości dwa razy większej.


Dzienne obciążenie skanera to 4500 przebiegów, 300 dpi, plik cyfrowy ma rozdzielczość około 1200×1800 pikseli, a dla 600 dpi – 2400 x 3600 pikseli. W oprogramowaniu skanera dostępna jest funkcja automatycznego przesyłania plików do miejsc takich jak Dysk Google i Dropbox. Jest możliwa wstępna automatyczna obróbka zdjęć cyfrowych (np. zmniejszanie przekosu, przycinanie i obracanie), usuwanie efektu „czerwonych oczu” itp.

Epson FastFoto FF-680W waży 3,7 kilogramów i ma wymiary 30x17x 17,53 cm. Zobacz wideo dot. poprzednika:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.