Nikon Z6 i Z7. Przygotowanie do premiery


Już w czwartek, 23 sierpnia firma Nikon zaprezentuje swoje najnowsze produkty. Wszystko na to wskazuje, że zostaną pokazane dwa bezlusterkowce serii Z oraz zestaw obiektywów.

Aparaty otrzymają symbol Z6 oraz Z7, zostaną wyposażone w pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 24 i 45 mln. pikseli, oraz procesor EXPEED 6. Zaletą ma być nie tylko szybko działający system AF, ale także możliwość fotografowania seryjnego z częstotliwością do 9 kl/sek, stabilizacja obrazu o wydajności 5 EV, oraz wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,6 mln. punktów. Warto przy tym zaznaczyć, że nowe aparaty zostaną wyposażone w dwa ekrany LCD – jeden z tyłu (3,2-calowy, dotykowy), drugi na górze korpusu. Bezlusterkowce będą filmowały w 4K, w przyszłości producent dopuszcza również w 8K.


Wraz z aparatami ma być pokazany nowy zoom Z-NIKKOR 24-70 mm f/4, oraz kilka „stałek” min. Z-NIKKOR 50 mm f/1.8 oraz Z-NIKKOR 35 mm f/1.8. Należy przy tym zaznaczyć, że nowe bezlusterkowce otrzymają nowy bagnet, producent deklaruje, że będzie możliwe użycie starszych obiektywów po zakupie przejściówki. Pewnym pocieszeniem może być fakt że aparaty będą współpracowały z obiektywami o jasności poniżej F0.95. Powinny one pokazać się w przyszłym roku, oczekuje się, że w okolicach Photokiny zostanie pokazany Z-NOCT-NIKKOR 58 mm f/0.95.

Premiera rodziny Z jest dużym wyzwaniem dla Nikona. W ostatnim czasie producent poniósł kilka spektakularnych porażek, należy wymienić system Nikon 1, Nikon DL, oraz Nikon Keymission. Ciekawe, czy menedżerowie odpowiedzialni za te projekty nadal pracują w tej korporacji. Przez lata Nikon naprawdę bardzo się starał, aby NIE tworzyć pełnoklatkowych bezlusterkowców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.