Kodak Ektachrome E100 jest już w testach


Półtora roku po ogłoszeniu informacji o przywróceniu produkcji diapozytywu Kodak Ektachrome E100 pierwsze partie materiału trafiły do rąk testerów.

Nie wiadomo dlaczego tak się stało, przecież ten slajd był wielokrotnie sprawdzany w różnych profesjonalnych laboratoriach. Teoretycznie, jeżeli w czasie produkcji trzymany jest reżim technologiczny to „nowy” Kodak Ektachrome E100 nie powinien różnić się od starszej wersji. Sęk w tym, że Kodak sprzedał większość swoich fabryk w których były produkowane materiały światłoczułe, np. wytwórnia żelatyny fotograficznej została kupiona przez duży koncern spożywczy. Trudne jest więc odtworzenie całej linii technologicznej, firma musi się posiłkować dostawami z zewnątrz, a te nie zawsze mogą spełniać wymagania jakościowe. Wydaje się więc, że kierownictwo Kodaka może obawiać się czy „nowe” slajdy spełnią oczekiwania. Stąd duża rola testerów.
Tak czy inaczej, pierwsze partie materiału trafiły już do różnych fotografów. Na Instagramie można zobaczyć, jak Micheal Turek rozpakowuje paczkę wysłaną przez Kodaka. Materiały są oznaczone symbolem film beta.

Proces produkcyjny Kodak Ektachrome E100 zawieszono pięć lat temu. Prawdopodobnie „nowy” diapozytyw będzie wytwarzany w fabryce w Rochester.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.