Fotofestiwal – warsztaty dla kuratorów i fotografów


Do 16 września są przyjmowane zgłoszenia na bezpłatne warsztaty masterclass dla kuratorów i fotografów. Spotkania z tutorami i sesje warsztatowe odbędą się w Łodzi między 17 a 21 października.

Na ile sposobów można przekazać założenia projektowe w fotografii? Ile miejsca zamierzamy poświęcić na badanie i szukanie, a ile na przypadkowość i improwizację? Jakiego rodzaju współpracę bierzemy pod uwagę? Czym się inspirujemy? Na jakim etapie i w jaki sposób będziemy pracować nad strukturą projektu? Czym stanie się ta jeszcze bezkształtna rzecz, czy będzie ona czytelna i dla kogo? Do czego prowokuje nasza praca? W jakim stopniu powinniśmy się nad tym zastanawiać? I na ile pozostawimy ją otwartą?. Na te i inne pytynia powinien odpowiedzieć każdy uczestnik warsztatów. Trzydniowy program opiera się na współpracy. Uczestnicy i tutorzy będą pracować nad nowymi sposobami rozwoju i prezentowania projektów wykorzystujących medium fotografii. Kuratorka i nauczycielka Anna Kaisa-Rastenberger i fotograf Federico Clavarino poprowadzą uczestników przez proces twórczy, którego efektem będzie publiczna prezentacja projektu lub koncepcji jego ekspozycji.

Warsztaty skierowane są dla kuratorów i fotografów na początku swojej kariery lub jeszcze w trakcie studiów, z krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Udział w nich jest bezpłatny dzięki współpracy z PARALLEL – European Photo Based Platform i dotacji z programu Kreatywna Europa. Przedsięwzięc ie rozpocznie się 17 października (wieczorem) wraz z przyjazdem uczestników i zakończy wspólnym podsumowaniem 21 października (rano). W trakcie trzech głównych dni warsztatów 18-20 października uczestnicy będą pracować zarówno w grupach z tutorami, jak i w parach kurator – artysta.

Zgłoszenie do udziału należy wysłać na adres email warsztaty@fotofestiwal.com. Aplikacja powinna zawierać m.in. CV dokumentujące dokonania artystyczne lub doświadczenie kuratorskie, portfolio, list motywacyjny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.