Meyer Optik Görlitz. Kolejny koniec legendy


Jeśli na Kickstarterze wsparłeś projekt uruchomienia produkcji nowych obiektywów Meyer Optik Görlitz, to niestety jest dla Ciebie smutna informacja. Organizator akcji, firma Net SE, będąca właścicielem takich starych marek jak Meyer Optik Görlitz, Emil Busch Rathenau, Oprema Jena, C.P. Goerz Berlin, Ihagee Elbaflex, oraz A. Schacht, właśnie została postawiona w stan upadłości.


Twoje pieniądze trafią do masy upadłościowej z której będą spłacani wierzyciele, prawdopodobnie środków nie wystarczy dla wszystkich. Powyższą wiadomość podał portal Photoscala.de, warto zaznaczyć, że o kłopotach Net SE zaczęto już mówić w sierpniu tego roku, kiedy to założyciel i dyrektor generalny Stefan Immes miał poważny wypadek drogowy po którym nie był w stanie dalej kierować firmą. Zresztą, model biznesowy był bardzo ryzykowny, aby uruchomić produkcję odwoływano się do Kickstartera. Tym sposobem już w maju 2016 roku zebrano środki na Trioplan 50 mm f/2,9, potem było już z „górki”: Trioplan 100 mm f/2.8, Nocturnus 50 mm f/0,95 II, Trioplan 35 mm f/2.8, Lydith 30 mm f/3.5, itd.


Niestety, na Kickstarterze można spotkać projekty i produkty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Wielu rozczaruje się do takich akcji. Smutna historia net SE na styku crowdfundingu i fotografii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.