Czy Nikon będzie numerem 1 w pełnoklatkowych bezlusterkowcach?


W tym roku obserwowaliśmy prawdziwy wysyp bezlusterkowców wyposażonych w matryce pełnoklatkowe. Swoje produkty pokazał Canon, Nikon oraz Panasonic, z pewnością będą one rywalizować z Sony.

Nikon nie ma dobrego doświadczenia w bezlusterkowcach. Pokazany parę lat temu system Nikon 1 okazał się porażką. Producent nie przyznał się do tego, ale rynek wie swoje. Firma ma (miała) bardzo skromny udział w tym segmencie, ostatnim aparatem w tej serii był Nikon 1 J5 (2015). Wyniki sprzedaży także nie zachwycają, ale teraz producent po photokinowych promocjach ma nadzieję, że stanie się „numerem 1” w pełnoklatkowych bezlusterkowcach. Zdystanuje więc Sony.

W ostatnim wywiadzie dla Nikon DPReview managerowie Nikona mówią, że ”…naszym celem jest stać się numerem jeden na rynku pełnoekranowym lustrzanek cyfrowych i bezlusterkowców. […] Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej osiągnąć ten cel, z pewnością stanie się to już niedługo”. Producent liczy na „naprawdę solidną” sprzedaż Z6 i Z7, podkreśla też że nie powoduje to „kanibalizmu pełnoklatkowego modelu D850”, które nadal cieszy się „solidną i stabilną” sprzedażą.


Warto zaznaczyć, że Nikon twierdzi, że pełnoklatkowe lustrzanki cyfrowe i bezlusterkowce mogą współistnieć. To co jest ciekawe, to fakt, że w październiku tego roku firma Sony w Japonii miała 67% sprzedaży bezlusterkowców (Canon i Nikon odpowiednio 22,1 oraz 10,4%.) Zaledwie 3 miesiące dane wygladały inaczej: Sony zadowoliło się wynikiem 99,5%.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.