Raport firmy Kodak za za trzeci kwartał


Kodak opublikował informacje finansowe za trzeci kwartał (zakończył się 30 września 2018 r). Firma powoli osiąga stabilizację, zysk netto „dawnego żółtego giganta” wyniósł 19 mln USD, natomiast wskaźnik EBITDA 20 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 7 milionów USD w porównaniu z trzecim kwartałem 2017 roku.

Obecnie Kodak to „cień wielkiej firmy z poprzedniego wieku”. W latach prosperity obroty tego koncernu liczone były w miliardach dolarów, teraz w raporcie finansowym przychody nie przekroczyły 366 milionów USD. To wynik gorszy w porównaniu z analogicznym okresem 2017 roku (379 milionów).

Należy zwrócić uwagę, że obecny Kodak ma niewiele wspólnego z fotografią. Zarabia głównie na poligrafii (np. na płytcie bezprocesowej Kodak Sonora czy Kodak Flexcel NX – tu wzrost sprzedaży o 17 procent). Przychody za platformę Kodak Prosper zwiększyły się o 8 procent. Generalnie spółka zakończyła kwartał dodatnim saldem w wysokości 238 milionów USD. W raporcie czytamy, że Kodak prowadzi negocjacje w celu sprzedaży swojego działu opakowań fleksograficznych. Transakcja zostanie wykorzystana w celu zmniejszenia niespłaconego zadłużenia Spółki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.