Photokina 2019 odwołana. Będzie corocznym wydarzeniem od maja 2020 roku?


W zeszłym roku ogłoszono, że targi Photokina będą odbywać się maju. Zrezygnowano również edycji dwuletnich.  Teraz organizatorzy poinformowali, że na kolejną edycję targów przyjdzie nam poczekać do roku 2020.

W komunikacie prasowym czytamy m.in.: „Powyższa decyzja ma na celu umożliwienie wszystkim uczestnikom dalszego rozwijania Photokiny i wykorzystanie nowych grup docelowych. Targi nadal będą globalną platformą dla branży fotograficznej i obrazowania…?


Wydaje się więc, że przyszłoroczna edycja targów nie spotkała się z dużym zainteresowaniem wystawców. Rangę Photokiny 2019 osłabiała bliskość CP+ 2019 (marzec) i NAB 2019 (kwiecień). Główny organizator, którym jest firma Koelnmesse, zauważył chyba duże problemy z zapełnieniem przestrzeni wystawienniczej – stąd powyższa decyzja. Warto zwrócić uwagę, że już od końca października można było zauważyć, że „coś niedobrego” dzieje się w związku z „nową Photokiną”. 7 listopada koloński dziennik Kölner Stadtanzeiger poinformował o nieporozumieniach w zarządzie Koelnmesse, a 16 listopada na posiedzeniu Rady Nadzorczej Koelnmesse postanowiono zerwać ze skutkiem natychmiastowym współpracę z Kathariną C. Hammą która pełniła funkcję Chief Operating Officer (COO). Była ona odpowiedzialna za wszystkimi wydarzeniami targowe Koelnmesse i optowała za nową formułą Photokiny.


Photokina 2020 planowana jest od 27 do 30 maja 2020 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.