Rabunek sklepu fotograficznego w mniej niż minutę


Informacja nie jest najnowsza, pochodzi sprzed dwóch tygodni. Wtedy to został okradziony niewielki sklep z aparatami Hunt’s Photo and Video mieszczący się w Manchesterze (USA).

Sklep nie miał wyrafinowanych zabezpieczeń, przestępcy do sforsowania drzwi użyli siekiery. Włamanie przeprowadzono około 4.40 rano, materiał z monitoringu pokazuje czterech złodziei, którzy po wtargnięciu do środka rozbijali gabloty i napełniali aparatami przyniesione pojemniki. Zdumiewa koordynacja rabusiów, wiedzieli oni dokładnie jaki sprzęt należy zabrać.


Rabunek trwał 53 sekundy, w tym czasie złodzieje skradli aparaty i obiektywy wartości 50 000 dolarów. Byli zamaskowani, ale kamery uchwyciły uchwyciły jednego z nich jak na chwilę zdejmuje maskę.

Warto przy okazji zaznaczyć, że w takim Nowym Jorku większość sklepów fotograficznych ma nie tylko wysokowytrzymałe rolety stalowe, które opuszcza się po zamknięciu, lub na okna jest naklejona powłoka balistyczna, ale także najdroższe aparaty i obiektywy są przenoszone do sejfu.

Zobacz reportaż (kliknij):

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.