Nowe oprogramowanie „Imaging Edge”


Firma Sony ogłosiła, że pojawiła się aplikacja mobilna „Imaging Edge”. Jest ona jest następcą aplikacji „PlayMemories Mobile” i ułatwia m.in. przesyłanie zdjęć do urządzenia mobilnego.

Dzieje się to przy użyciu nowej funkcji „Automatyczne przesyłanie w tle do smartfona”. Użytkownik może dzięki temu szybko udostępniać materiały na platformach społecznościowych. Aplikacja mobilna ma także funkcje przesyłania filmów 4K i zdalnego sterowania.


Dla zawodowych fotografów firma Sony wyda aplikację mobilną „Transfer & Tagging add-on”. Pozwoli ona błyskawicznie dostarczać materiał poprzez przesyłanie go z aparatu do urządzenia mobilnego z użyciem funkcji transmisji FTP w tle – bez odrywania uwagi od zdjęć. Aplikacja umożliwia także głosowe wprowadzanie tekstów i podpisów, w przypadku połączenia z internetem dostępna jest ponadto funkcja synchronizacji „słownika podpisów” między urządzeniami.


Warto przy okazji wspomnieć, że zaktualizowane zostaną też programy komputerowe z pakietu Sony „Imaging Edge”. Jedną z nowości będzie funkcja tworzenia animacji poklatkowych. Jest to adresowane do użytkownikom najnowszych aparatów Sony z wymiennymi obiektywami, które mogą pracować w trybie zapisu interwałowego. Funkcjonalność pakietu zwiększą także tryb ekranu porównania, funkcja kolekcji oraz nowy, ulepszony system obsługi.


Nowe aplikacje „Imaging Edge Mobile” i „Transfer and Tagging add-on” będą dostępne od marca 2019 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.