Tetenal. To jeszcze nie koniec?


Wydaje się, że Tetenal ma mocniejszą pozycję na rynku foto niż sądzono. Po decyzji o likwidacji Tetenal Europe GmbH, pracownicy firmy podjęli inicjatywę opracowania koncepcji, w jaki sposób, pomimo upadłości firmy, asortyment Tetenala może być nadal sprzedawany.

Warto zaznaczyć, że likwidacja Tetenal Europe obejmuje około 100 pracowników, większość z nich nie pogodziła się z faktem bankructwa i chce kontynuować produkcję. Pewnym pocieszeniem jest to, że spółki zależne w mające miejsce w Anglii, Francji i Polsce nie są bezpośrednio objęte upadłością, ale brak towarów w ofercie wyjdzie na to samo. Holger Undritz, administrator niewypłacalności z firmy White & Case Partner Sven-Holger Undritz, poparał inicjatywę pracowników Tetenala. „Jeśli im (tj. pracownikom) uda się wprowadzić swoje pomysły w życie, postępowanie upadłościowe może jeszcze dać Tetenalowi nowy początek”.

Do tej pory działalność biznesowa, dzięki zaangażowaniu pracowników i lojalności stałych klientów, była kontynuowana, dodał Undritz. W ciągu ostatnich kilku miesięcy poszukiwano inwestorów, niestety wszystko wskazuje na to, że działalność firmy zostanie zakończona w kwietniu 2019 roku. Chyba, że obecne zatrudnione osoby zmienią stan rzeczy.

Polska filia TETENAL istnieje od 1996 roku, chwali się, że „aktywnie kształtuje oblicze rodzimego rynku fotograficznego, oferując nie tylko materiały powstające w macierzystych zakładach w Norderstedt, lecz także dostarczając urządzenia i media tak rozpoznawalnych producentów jak EPSON, KODAK, DNP”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.