Nikon Nikkor Z 24-70 mm f/2.8 S już jest!


Z pewnością bohaterem dnia jest Canon EOS RP, drugie miejsce należy do bezlusterkowca Fujifilm. W natłoku informacji ginie więc wiadomość o tym, że pojawił się Nikkor Z 24-70 mm f/2.8 S. Jego cena w Adoramie wyniesie 2,296.95 USD.


Nowy zoom był na mapie drogowej Nikona, w porównaniu do modelu AF-S 24-70 mm f/2.8 jest o 25% mniejszy i 18% lżejszy. Został zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi, oraz całkowicie przeprojektowany. Ostatecznie składa się 17 elementów w 15 grupach. Na korpusie znajdziemy przycisk funkcyjny L-Fn, umożliwia on przypisanie jednej z 21 różnych funkcji – od blokady AF po pomiar ekspozycji, braketing, itd. W konstrukcji optycznej są obecne m.in. dwa elementy o niskiej dyspersji (ED), oraz cztery asferyczne. Jest również powłoka Nano Crystal, ale zaletą jest powłoka „Arneo”, która redukuje odblaski i „duszki”. Warstwa fluorowa na przednich elementach została tak zaprojektowana, aby ułatwić czyszczenie zabrudzeń i odpychać zanieczyszczenia. Minimalna odległość ogniskowania wynosi 0,38 m, zaletą jest konfigurowalny pierścień sterujący. Pozwala on na ręczne ustawianie ostrości (domyślnie), bezgłośne sterowanie przysłoną (ułatwiające uzyskanie efektów kreatywnych podczas filmowania) lub kompensacja ekspozycji. Wyświetlacz OLED: umożliwia szybkie sprawdzenie parametrów przysłony, odległości zdjęciowej, dokładnej ogniskowej i głębi ostrości.


Producent zapewnia, że nowy zoom „..gwarantuje znakomitą jakość zarówno zdjęć, jak i filmów. Zapewnia doskonałą ostrość na całej powierzchni kadru, a jakość przy pracy z bliskich odległości przewyższa osiągi jakiegokolwiek innego pełnoklatkowego obiektywu 24–70 mm dostępnego obecnie na rynku. Efekt flary jest skutecznie zredukowany, a szeroki otwór bagnetu Z i stała przysłona f/2,8 o dziewięciolistkowej zaokrąglonej konstrukcji pozwala uzyskać wyjątkowe oddanie jasnych punktów…”


Zobacz wideo:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.