Kosmo Foto Mono typ 120 dostępny w przedsprzedaży


W listopadzie 2017 roku ukazał się pierwszy film Kosmo Foto – Foto Mono. Był on dostępny w formacie 135, jego producent (czy raczej dystrybutor) postanowił wejść na rynek użytkowników aparatów średnioformatowych.

Kosmo Foto Mono typ 120 będzie dostępny już w maju, w pierwszej kolejności wszystkie zainteresowane osoby będą mogły nabyć nowy materiał w sklepie Kosmo Photo. Później film zostanie zaoferowany sprzedawcom detalicznym. Niestety, brak danych technicznych dotyczących materiału.


Należy zwrócić uwagę, że negatyw ma nominalną czułość wynoszącą ISO 50, ale można ją zwiększyć dzięki forsowaniu do 400. Jest obrabiany w tradycyjnej czarno-białej chemii, zaleca się stosowanie wywoływaczy taki jak Perceptol, Tetenal i Rodinal. Niestety, nie ma słowa o chemii Kodaka. Trzeba pamiętać, że filmu nie można wywoływać w procesie C-41.

Sprzedawca wymaga, aby klienci w przedsprzedaży zamówili co najmniej trzy, ale nie więcej niż 10 rolek negatywu. Każda rolka kosztuje około 4,50 funta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.