Będzie karta Sony CFexpress typu B o bardzo dużych prędkościach


Firma Sony pracuje nad kartą o dużej prędkości odczytu (do 1700 MB/s) i zapisu (do 1480 MB/s). Dostępny też będzie nowy czytnik MRW-G1 który pozwoli w pełni wykorzystać zalety nowego nośnika.

Karta pamięci nowej generacji Sony CFexpress typu B znajdzie zastosowanie w działaniach profesjonalnych. Jej zaletą jest duża wytrzymałość na czynniki zewnętrzne i niezawodność. Przetrwa więc oddziaływanie siły zginającej 70 N i upadek z wysokości do 5 m. Jest również odporna na temperaturę i promienie rentgenowskie. Ma właściwości antystatyczne i zabezpieczenie przed promieniami UV. Urządzenie zaprojektowano zgodnie ze specyfikacją opartą na najnowszym, znormalizowanym przez CompactFlash Association łączu PCIe III generacji.


W wakacje ma się pojawić karta o pojemności 128 GB, w przyszłości planowane jest wprowadzenie modeli na których będzie można nagrać 256 GB i 512 GB danych. Nabywcy karty bezpłatnie pobiorą narzędzia Media Scan Utility i File Rescue. Pierwsze to program komputerowy, który automatycznie analizuje stan karty Sony CFexpress za każdym razem, gdy zostanie ona podłączona do komputera przy użyciu czytnika MRW-G1. Program ten dostarcza informacji o stanie karty — w tym o poziomie wyeksploatowania pamięci flash. Z kolei narzędzie File Rescue przywraca przypadkowo usunięte zdjęć, a także obrazy i filmy o dużej rozdzielczości oraz w formacie RAW.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.