Samyang MF 14 mm f/2.8 RF i MF 85 mm f/1.4 RF


Na targach CP+ 2019 Samyang pokazał dwa obiektywy z mocowaniem RF, są one dedykowane do najnowszych, pełnoklatkowych bezlusterkowców Canona. Trafią do sprzedaży w maju bieżącego roku, cena nie jest jeszcze znana.


Niestety, nowe produkty to „stałki” manualne. Można odnieść wrażenie, że konstrukcje są ponowną próbą sprzedaży starych „szkieł MF”. Samyang zachwala, że „…oba obiektywy skutecznie minimalizują aberacje chromatyczne i refleksy świetlne z pomocą nowoczesnych powłok antyodbiciowych Ultra Multi Coating (UMC)”…


Samyang MF 14 mm f/2.8 RF składa się z 14 soczewek (w tym 1 element asferyczny, 1 elemennt H-ASF, 2 elementy ED, 3 elementy HR) ustawionych w 10 grupach. Minimalna odległość ogniskowania wynosi 28 cm, z kolei maksymalne powiększenie wynosi 1:12. Nowy obiektyw waży 800 gramów i jest uszczelniony przed czynnikami zewnętrznymi.


Drugie „szkło” zostało zbudowane z 9 soczewek (w tym 1 element H-ASP) poukładanych w 7 grupach. Maksymalne powiększenie wynosi 1:11, a ostrość uzyskuje się od 1 metra. Można stosować filtry o średnicy 72 mm. Masa: 730 g.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.