Kolejny raport CIPA. Dane nie są pomyślne


Ukazał się kolejny raport Camera & Imaging Products Association (CIPA). W styczniowym zestawieniu widać wyraźnie, że dostawy aparatów cyfrowych w stosunku do analogicznego okresu z zeszłego roku były znacznie mniejsze.


Od wielu lat jest wiadomo, że rynek kompaktów kurczy się w zastraszającym tempie, tegoroczne dane, jeżeli chodzi o ten rodzaj aparatów, nikogo więc nie zaskoczyły. Spadek wynosi około 31,6%, niepokojąco jednak wyglądają dostawy lustrzanek (spadek o 21,8%), oraz bezlusterkowców (14,8%). W segmencie obiektywów też nie jest najlepiej, ilość „szkieł” do bezlusterkowców była mniejsza o 26,6%, a do lustrzanek o 4,9%.Za taki stan rzeczy trudno jednak winić wszechobecne smartfony, spadek może być także wynikiem tego, że dotychczasowy sprzęt który jest w posiadaniu zawodowców i amatorów reprezentuje dość wysoki poziom techniczny i nie ma potrzeby jego wymiany.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.