Tajemnica obiektywów Meyer Optik Görlitz wyjaśniona!


Ostatnio, marka Meyer Optik Görlitz nie ma szczęścia. Pół roku temu jej właściciel (Net SE) został postawiony w stan upadłości, obecny (OPC Optics) zmaga się z kryzysem wizerunkowym. Okazało się bowiem, że niektóre obiektywy Meyer Optik Görlitz to nic innego jak zmodyfikowane kopie chińskich czy rosyjskich „szkieł”.

Rzecz dotyczy linii Nocturnus, wśród której znajdziemy m.in. model Nocturnus 50 mm f/0,95 II w cenie 3000 euro. Jest on przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, i prawdopodonie to „uszlachetniony” Mitakon 50 mm f/0,95 który pojawił się w 2014 roku (680 USD). Z kolei rodzina Somnium reprezentowana przez manualny Meyer-Optik-Görlitz Somnium 85 mm f/1.5 II (999 euro) to nic innego jak kopia rosyjskich Zenitarów.


Dyrektor zarządzający OPC Optics Timo Heinze w komunikacie prasowym stwierdził m.in. „…poprzednie decyzje dotyczące wprowadzania obcych obiektywów pod marką Meyer Optik Görlitz są szokujące, nie można jednak zarzucać nam, ze stosując znak jakości „Made in Germany” dopuściliśmy do obniżenia standardów. Materiały do produkcji obiektywów mogą być inne, ale metody wytwarzania „szkieł” oraz marketing są na najwyższym poziomie…”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.