Program studencki Canona. Zgłoszenia do 10 maja


Cały czas można ubiegać się o udział w programie studenckim Canona podczas Międzynarodowego Festiwalu Visa pour l’image. Dla dziesięciu najlepszych zgłoszeń z Polski przygotowano specjalny pakiet festiwalowy obejmujący przelot, zakwaterowanie, wyżywienie oraz udział w 3-dniowych warsztatach i spotkaniach networkingowych.

Tegoroczna edycja programu studenckiego odbywa się już po raz trzeci. W ramach zeszłorocznej odsłony, w programie uczestniczyło ponad 200 studentów i gości specjalnych ze 101 uczelni zlokalizowanych w 20 krajach. Łączna liczba zgłoszonych do programu fotografii przekroczyła 5000.


Festiwal Visa pour l’image odbędzie się we francuskim Perpignan od 31 sierpnia do 15 września. To jedno z najbardziej kreatywnych wydarzeń poświęconych fotografii reportażowej. Wystawy, prelekcje i warsztaty prowadzone przez uznanych fotografów z najlepszych agencji fotograficznych świata mieszają się z pomysłami które inspirują przebywających na festiwalu artystów. W ramach warsztatów odbędzie się m.in. przegląd portfolio uczestników pod okiem fotografów z największych agencji fotograficznych oraz ambasadorów Canona. Należy zaznaczyć, że szkolenia będą prowadzone w języku angielskim, dlatego zgłaszający powinni posiadać znajomość tego języka w stopniu komunikatywnym.

Aby wziąć udział w programie należy przesłać swoje zdjęcia (maksymalnie dwa portfolio o różnej tematyce) za pośrednictwem strony http://www.canon-europe.com/student. Każde portfolio powinno składać się maksymalnie z 20 prac, należy też dołączyć opis i streszczenie projektu, krótki biogram kandydata, list motywacyjny oraz opinię i rekomendację nauczyciela-opiekuna z uczelni. Aplikować mogą osoby w wieku od 18 do 27 lat.

Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.