Canon – mniejsze zyski


Firma Canon planuje obniżyć prognozy zysku na rok budżetowy 2019 o 20 procent do około 50 miliardów jenów. To bardzo zła wiadomość dla rynku fotograficznego, widać ze sprzedaż aparatów zmniejsza się i zyski też.

Ostanie dane CIPA (Japońskie Stowarzyszenie Producentów Aparatów i Obrazowania) nie napawają optymizmem. Mimo, że Canon należy do liderów rynku i zdynsansował takich graczy jak Nikon, nie mówiąc o firmie Ricoh Imaging (Pentax) czy Panasonic (marginalny gracz), to zyski zmniejszają się. Według portalu Nikkei rynek aparatów cyfrowych i półprzewodników kurczy się ze względu na rosnące możliwości smartfonów.

CIPA raportuje: „Canon obniży swoją prognozę na rok obrotowy kończący się w grudniu tego roku. Skonsolidowany zysk operacyjny (US GAAP) prawdopodobnie spadnie o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem podatkowym do nieco ponad 270 mld jenów…”. Niestety, wszystko na to wskazuje, że spowoduje to także redukcję personelu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.