Zeiss Ventum 21 mm f/2.8 już jest


W ofercie firmy Zeiss pojawiła się dość nietypowa „stałka”, nowy Ventum 21 mm f/2.8 jest przeznaczony do dronów. Obiektyw kosztuje około 1500 euro netto, jest dedykowany do pełnoklatkowych aparatów Sony.

Zeiss Ventum 21 mm f/2.8 to „szkło” typu „fixed-focus”, na jego budowę optyczną składa się 11 elementów poukładanych w 9 grupach. „Nowy obiektyw jest kompaktowy i lekki, przy tym nacisk położono na wierność reprodukcji barw w całym obszarze obrazowania, oraz wysoką rozdzielczość. Produkt jest adresowany do klientów przemysłowych” – powiedział Michael Pollmann, menedżer produktu w firmie ZEISS. „Dzięki jego niewielkiej masie wynoszącej 227 gram, dron zużywa mniej energii i może pozostać w powietrzu przez dłuższy czas”. Producent podkreśla, że przy przysłonie f/8 wszystkie elementy od 3 m do nieskończoności są ostre w kadrze. „…Dron lata wtedy na różnych wysokościach bez konieczności ponownego ustawienie ostrości…”.


Nowy Zeiss znajdzie zastosowanie m.in. przy tworzenie trójwymiarowych modeli, ocenie uszkodzeń, monitorowanie zdarzeń itp. Jest zabezpieczony przed wpływem wilgoci i pyłem.”… Nawet ekstremalne temperatury i wysoka wilgotność nie stanowią problemu dla tego obiektywu…”- podkreśla Pollmann. Należy zaznaczyć, że można nakręcać filtry o średnicy 52 mm.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.