Fujifilm NEOPAN 100 Acros powraca


Firma Fujifilm poinformowała, że w tym roku ponownie rozpocznie produkcję filmu NEOPAN 100II. Według producenta materiał będzie miał drobniejsze ziarno, zostanie też poprawiona zdolność rozdzielcza.

Materiał początkowo trafi do sprzedaży w Japonii, później pojawi się na innych rynkach „w zależności od popytu”. Będzie dostępny w formatach 135 i 120.

Fujifilm Neopan 100 Acros jest negatywem czarno-białym przeznaczonym dla fotografów profesjonalnych. Jego czułość wynosi ISO 100, materaiał charakteryzuje się niezwykle drobnym ziarnem (ziarnistość RMS zaledwie 7 – mniejsza niż innych negatywów o tej czułości) i doskonałą zdolnością rozdzielczą, co umożliwia otrzymywanie dużych powiększeń o doskonałej jakości obrazu. Posiada też rozległą użyteczną skalę naświetleń, a także bardzo długi prostoliniowy odcinek krzywej charakterystycznej. Rozległa użyteczna skala naświetleń powoduje również, że jest to materiał tolerancyjny, pozwalający na pewne niedoświetlenie i prześwietlenie negatywu.

Na razie nie wiadomo jaka będzie cena.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.