Alterdiastar 2019 już wkrótce!


Najbliższa edycja Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych alterDIASTAR im. Andrzeja Zatorskiego odbędzie się od 25 do 30 czerwca w Starachowicach i Wąchocku. Tegorocznym organizatorem imprezy jest Starachowickie Centrum Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku.

Warsztaty zgromadzą zainteresowanych fotografią już po raz dziesiąty, poprzednie edycje miały miejsce m.in. w Iłży, Kutnie, Świdniku, Lubinie, Warszawie, oraz Złotym Stoku. Alterdiastar to kontynuacja warsztatów DIASTAR, które przez trzydzieści lat z inicjatywy Kazimierza Nowickiego i Jerzego Orzechowskiego gościły w Starachowicach. Pieczę nad wszystkimi działaniami sprawował Andrzej Zatorski, to dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu Warsztaty skupiły grono miłośników fotografii z całej Polski.

Należy zwrócić uwagę, że warsztaty są bezpłatne, uczestnicy sami pokrywają koszty związane z dojazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Alterdiastar 2019 rozpocznie się 25 czerwca o godz. 18.00 w Starachowickim Centrum Kultury. Tam też, oraz w Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum, będą odbywały się spotkania, wystawy fotograficzne, pokazy, oraz przeglądy. Uczestnicy będą fotografować powiat Starachowicki, miasto Starachowice oraz Wąchock. Popołudniami przewidziano nie tylko pokazy autorskich zdjęć, ale także dyskusje i szkolenia. Będą też trzy konkursy z nagrodami.

Zgodnie z tradycją, noclegi są zarezerwowano w sławnym Ośrodku Wypoczynkowym „Oczko” w miejscowości Krynki (35 zł od osoby za dobę, śniadanie od 12-14 zł, obiadokolacja od 18-20 zł). Dodatkowe wyżywienie jest możliwe we własnym zakresie (w okolicy jest bar „Miś” – koło przejazdu kolejowego, oraz bar „Monetka” – naprzeciwko stadionu przed Urzędem Miejskim). Organizatorzy zaznaczają, że każdy z uczestników musi być ubezpieczony i sam pokrywa koszt ubezpieczenia, który wynosi ok. 10 zł. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku bardzo dużego zainteresowania może zostać wprowadzona ocena dorobku artystycznego uczestników i na tej podstawie kwalifikacja kandydata na imprezę.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach, powinny przesłać wypełnioną kartę uczestnictwa na adres: j.kosinski@vp.pl. Kierownikiem warsztatów jest Jerzy Kosiński (tel. 601- 757- 552).

Zobacz wideo z poprzednich edycji:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.