XVIII Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF


Jak co roku Studium Fotografii ZPAF prezentuje prace swoich słuchaczy – XVIII Doroczna Wystawa SF ZPAF pokaże zdjęcia uczestników roku podstawowego i warsztatowego. Wernisaż wystawy odbędzie się w Starej Galerii ZPAF już w poniedziałek, 24 czerwca 2018 roku o godzinie 20.00.Po licznych ćwiczeniach i wykładach prowadzonych przez doświadczoną kadrę autorzy wystawy przygotowali materiał, którego poziom i szeroka gama tematyczna z pewnością przykują uwagę każdego widza. Tak o wystawie opowiadają jej kurator, Wojciech Sternak – „Tegoroczny zestaw fotografii prezentuje szerokie spektrum użyć tego medium, jednak można wskazać w jego obrębie pewne wspólne wątki poszukiwań twórczych. Pierwszy z nich to ciągła negocjacja pomiędzy formą plastyczną a kompulsją rejestracji wyglądu świata. Inne kontinuum, na którym próbują określić się Artyści biorący udział w wystawie, rozpościera się pomiędzy budową zaangażowanej wypowiedzi a dążeniem do bezstronnego relacjonowania dzisiejszych ciekawych czasów. Trzecia wreszcie płaszczyzna to uwidaczniający się dialog mistrz-uczeń – z perspektywy formuły prezentowanej wystawy ten aspekt uważam za najciekawszy. Inspiracja postawami Prowadzących zderza się z własnym pomysłami na drogę twórczą. Wielość tych propozycji rzuca niewątpliwie naszych Słuchaczy na szerokie wody fotografii, a następnie zachęca do samodzielnego obrania azymutu na swój wymarzony port.”

Wyboru prac na XVIII Doroczną Wystawę SF ZPAF dokonali: Jolanta Rycerska, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Andrzej Zygmuntowicz i Wojciech Sternak.

Autorzy:
Rok podstawowy: Jakub Adamkiewicz, Iwona Chojecka, Wiktoria Czubak, Karina Dudzińska, Adam Dymek, Bartosz Gaczyński, Karolina Hukowska, Paweł Lubiński, Katarzyna Navarra, Agnieszka Pawlik, Bogumiła Szewczak, Katarzyna Zawadzka,

Rok warsztatowy: Olha Abakumova, Mariusz Dmowski, Dariusz Drajewicz, Izabela Pajdała-Kusińska, Jola Retelska, Magdalena Huszcza, Marcin Tomczyk, Piotr Wideryński,

Wystawa potrwa do 19 lipca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.