Czy Orzeł wylądował? Konkurs Leica


Do 29 sierpnia można nadsyłać fotografie na konkurs fotografii kreatywnej „Czy Orzeł wylądował”. Organizatorem przedsięwzięcia jest 6×7 Leica Gallery Warszawa wspólnie z Łódzką Szkołą Filmową. Na autora najlepszej pracy czeka aparat Leica Q2 o wartości 21 tys. złotych.

Z okazji pięćdziesięciolecia pierwszego lotu na Księżyc, 6×7 Leica Gallery Warszawa prezentuje wystawę niemieckiego fotografa, Thomasa Herbricha, pt. „Lądowanie na Księżycu – historia prawdziwa”. „Dlaczego obrazom wierzymy bardziej niż słowom?” – pyta autor i z przymrużeniem oka przedstawia nam swoją wersję jednego z najważniejszych wydarzeń XX wieku. Rodzi się więc pytanie: czy ludzie dotarli na Księżyc? Jeżeli nie, to czy była to tylko manipulacja?


Konkurs podejmuje ten temat, każdy autor powinien opowiedzieć o tym zdjęciami. Wystarczy jedynie ciekawie zinterpretować zagadnienie. Należy odpowiedzieć na zadany temat przy pomocy fotografii (maksymalnie 5) lub krótkiego filmu o długości nieprzekraczającej 15 sekund. Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy zainteresowani, a tematyka oraz technika prac jest dowolna. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie http://www.6x7award.com. W formularzu zgłoszeniowym należy dodać́ zdjęcia w formacie jpg i rozdzielczości 3000 pikseli wzdłuż dłuższego boku lub plik wideo w formacie mpeg i rozdzielczości do 1920×1080 pikseli i długości nie przekraczającej 15 sekund.


Wyniki konkursu zostaną upublicznione 20 lipca 2019 roku. Dziesięć najlepszych prac, wskazanych przez międzynarodowe jury, weźmie udział w wystawie pokonkursowej Należy przy okazji zaznaczyć, że laureaci konkursu zostaną poproszeni o dostarczenie plików cyfrowych w największej posiadanej rozdzielczości – umożliwiającej druk wysokiej jakości w formacie 50 cm po dłuższym boku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.