Fałszywy negatyw Fujifilm trafia na rynek


Firma Fujifilm ogłosiła, że na rynku japońskim został wykryty barwny, małoobrazkowy negatyw Fujifilm 250D. W komunikacie czytamy, że firma nie konfekcjonuje tego typu materiałów i jest to podróbka.


Negatyw był sprzedawany w ładunkach typu 135-24 i 135-36. Na kasetce został umieszcony napis, że jest przystosowany do fotografowania w świetle dziennym (temperatura barwowa 5.500K), należy go wywoływac w standardowym procesie C-41 (CN-16). Numer 8546 sugeruje jednak, że w środku znajdziemy kinematograficzny Fujifilm ETERNA Vivid 250D.


Firma Fujifilm wydała komunikat, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy spowodowane obróbką tego negatywu. Ponadto stwierdziła, że oprócz filmu „250D” zauważono w sprzedaży inne podrobione materiały małoobrazkowe z logo Fujifilm oznaczone 64D, 250T i 500T. Są one oferowane np. na eBay-u, czy przez chiński sklep internetowy http://www.chinahao.com. Prawdopodobnie to również, bez zgody Fujifilm, konfekcjonowane filmy kinematograficzne (np. Fujifilm F-64D występuje ze starym logiem i niedbale wyciętym językiem, zdjęcie poniżej).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.