Meyer-Optik-Görlitz reaktywacja?


W zeszłym roku firma Net SE, będąca właścicielem takich starych marek fotograficzych jak Meyer Optik Görlitz, Emil Busch Rathenau, Oprema Jena, C.P. Goerz Berlin, Ihagee Elbaflex, oraz A. Schacht, została postawiona w stan upadłości. Osoby które wsparły ich akcję na Kickstarterze „zostały na lodzie”. Teraz, nowy właściciel, OPC Optics, apeluje o nowy kredyt zaufania i obiecuje sumienne dostawy.

Firma OPC Optics planuje , że w jej portfolio znajdą się „zoptymalizowane” wersje sześciu istniejących obiektywów Meyer Optik. Będzie to m.in. Trioplan 100 mm f/2,8 II, Trioplan 50 mm f/2.9 II, Trioplan 35 mm f/2.8 II, Lydith 30 mm f/3,5 II, Primoplan 58 mm f/1.9 II, oraz Primoplan 75 mm f/1.9 II. Dwa obiektywy tj. Somnium i Nocturnus, zostały usunięte z oferty, gdyż dociekliwi fotografowie odkryli, że były to zmodyfikowane rosyjskie i chińskie produkty. Na początku zostanie pokazany Trioplan 100 II a następnie Trioplan 50 II, później pojawi się Primoplan 75. Nowe „szkło” o nazwie Primagon 50 mm f/2.0 pojawi się w tym roku „prawdopodobnie” w okolicy października. Będzie to zupełnie nowa konstrukcja, należy zauważyć że Meyer Optik Gorlitz używał tej nazwy tylko dla obiektywu o ogniskowej 35 mm.


Nie wiadomo jakie będą ceny, na razie strona internetowa firmy reklamuje Trioplan 100 mm f/2.8 II za 999 euro, ale nie przyjmuje zamówień. Trioplan 50 F2.9 II i Lydith 30 f/3.5 II są sprzedawane za 899 euro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.