Sigma wstrzymuje produkcję obiektywów do Pentaksa


Sigma poinformowała, że od jesieni nie będzie już produkowała obiektywów do aparatów marki Pentax.

Informacja ta pojawiła się stronie społecznościowej Sigma Czech Republic. W komunikacie czytamy m.in.: „…z powodu malejącej liczby użytkowników marki Pentaxa, Sigma zdecydowała się zaprzestać produkcji obiektywów dla tej grupy”…. Zamiast tego, jak mówi post, firma planuje skupić się na rozwijaniu i wspieraniu różnych systemów bezlusterkowych, które według japońskiego producenta są „przyszłością”. Powyższą decyzję potwierdził oddział Sigma Imaging UK.

Czy więc należy uznać Pentaksa za system odchodzący? Wadą jest skromna linia natywnych „szkieł” (dostępnych jest około 14 obiektywów do „pełnej klatki”, oferta dla kamer z matrycą APS-C jest szersza), oraz brak wsparcia zewnętrznych producentów oferujących „stałki” i zoomy z napędem AF. Z pewnością decyzja Sigmy jest ciosem dla użytkowników Pentaksa, tym bardziej że Tamron praktycznie odpuścił sobie tą grupę fotografów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.