Phase One XT za 57 tysięcy dolarów


Firma Phase One zaprezentowała swój, nowy, średnioformatowy system XT. Producent podkreśla, że jest to „przyjazne w podróży” rozwiązanie dla fotografów krajobrazu.


W skład systemu wchodzi lekki korpus ze spustem migawki i mocowaniem zgodnym z Cambo WDS, przystawki IQ4 (wersje 150MP Achromatic i 100 MP Trichromatic), a także trzy manualne obiektywy z mechanizmem X-Shutter zaprojektowane przez Rodenstocka: HR Digaron-S 23 mm f/5.6, HR Digaron-W 32 mm f/4 i HR Digiron-W 70 mm f/5.6. X-Shutter jest sterowany elektromagnetycznie, czas otwarcia migawki wynosi od 1/1000 s do 60 minut. Wytrzymałość została obliczona na minimum 500 000 wyzwoleń.Warto zaznaczyć, że system XT wykorzystuje te same przystawki co system XF, ale w znacznie mniejszej i lżejszej obudowie. Korpus aparatu ma dwa pokrętła, które służą do przesuwania obiektywu o 12 mm w dowolnym kierunku. Pozwala to m.in. na korekcję zniekształceń perspektywy. Należy dodać, że korpus, dzięki płytce statywowej zamontowanej na rowkowanym torze, pozwala użytkownikom szybko przełączać się z pracy poziomej na pionową (obrócenie całego systemu o 90 stopni). Tylny ekran dotykowy umożliwia regulację wszystkich parametrów ekspozycji, w tym przysłony (nie ma pierścienia przysłony w obiektywach Rodenstock). Jest podgląd na żywo, a także pełny dostęp do menu systemu.


Komplet z przystawką IQ4 150MP i wybranym obiektywem kosztuje 57 tysięcy USD. Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.