Fujifilm X-A7 już oficjalnie!


Firma Fujifilm zaprezentowała nowy aparat. X-A7, w stosunku do swojego poprzednika X-A5, oferuje nie tylko ulepszony system nastawiania ostrości, ale także poprawiony tryb filmowania.


Nowa matryca CMOS (APS-C – 23.5 x 15.7 mm, 24 mln. pikseli) ma tą samą rozdzielczość co poprzednik, ale zwiększono liczbę fazowych punktów AF do 425 (dobrze sprawdza się wykrywanie twarzy, jak i oczu). Zwraca uwagę 3.5-calowy, zamontowany na obrotowym przegubie ekran LCD (2,760,000 punktów wobec X-A5 który miał 1,040,000). Spowodowało to konieczność przeprojektowania tyłu aparatu – widzimy, że zniknął wybierak czterokierunkowy który został zastąpiony 8-kierunkowym, niewielkim joystickiem. Ponieważ wybierak zniknął, uzyskanie niektórych ustawień jest nieco trudniejsze. Z kolei przełącznik zasilania został przekształcony w przycisk, a naciśnięcie przycisku menu powoduje wyświetlenie nowego interfejsu użytkownika na ekranie. Poprawiono także tryb filmowania, teraz jest możliwa rejestracja wideo w 4K przy 24/25/30 kl/s. Nie uległa zmianie zakres pracy migawki (1/4000 – 30 sek, elektroniczna 1/32000 s), kompensacja ekspozycji (+/- 5 EV), ilość zdjęć w serii. Producent chwali się szybszym, względem poprzednika, odczytem danych.


W nowym bezlusterkowcu dodany został tryb „Countdown Video”, który pomaga w ładowaniu materiałów wideo do serwisów społecznościowych. Materiał filmowy jest rejestrowany z predefiniowaną długością: 15, 30 lub 60 sekund, przy czym pozostały dostępny czas nagrywania stale jest prezentowany na ekranie. Należy też wspomnieć, że do funkcji Advanced SR Auto dodana została nowa opcja – tryb jasnego obrazu, która zapewnia prawidłową konfigurację ustawień dla zdjęć HDR. Z kolei tryb „Sceny” uzupełniono o opcję „Ślady światła”, którą można wykorzystać np. do zdjęć smug świateł samochodowych. Co ciekawe, finalny efekt jest prezentowany na ekranie LCD w czasie rzeczywistym.


W aparacie znajdziemy ten sam co u poprzednika nośnik (karty SD), moduł komunikacji bezprzewodowej, oraz akumulator NP-125S. Nowy bezlusterkowiec daje możliwość rejestrowania filmów HD z 4-krotnie zwiększaną częstotliwością klatek. Zmniejszył się zasięg lampy błyskowej do 4 m (poprzednik 5,7 m).

Aparat jest nieznacznie lżejszy niż X-A5 i waży 320g. Cena 700 USD. Przykładowe zdjęcia dostępne są pod linkiem (kliknij). Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.